Mis on andmekeskus?

Mis on andmekeskus?

A andmekeskus on rajatis, mida kasutatakse arvutisüsteemide ja nendega seotud komponentide, näiteks serverite, ruuterite, lülitite ja tulemüüride, samuti tugikomponentide, näiteks varuseadmete, tulekustutusrajatiste ja kliimaseadmete majutamiseks. Andmekeskus on ettevõtte aju ja koht, kus juhitakse kõige kriitilisemaid protsesse. Ehkki andmekeskuse kujundus on ainulaadne, võib seda üldjuhul klassifitseerida Interneti või ettevõtte kategooriaks


Ajalugu

Aastal 1940ndad, arvutid olid nii suured, et üksikud toad tuli nende majutamiseks spetsiaalselt kõrvale panna. Varaseid arvutisüsteeme oli keeruline kasutada ja hooldada ning tööks oli vaja spetsiaalset keskkonda.

Enne 1960 (1945), armee töötas välja tohutu masina nimega ENIAC (elektrooniline lugeja, integraator, analüsaator ja arvuti):

 • Kaalus 30 tonni
 • Võttis 1800 ruutjalga põrandapinda
 • Selle töös hoidmiseks on vaja 6 täistööajaga tehnikut
 • Tegi 5000 operatsiooni sekundis

Kuni varajase ajani 1960ndad, arvuteid kasutasid peamiselt valitsusasutused. Need olid suured suurarvutid, mida hoiti tubades – mida me tänapäeval nimetame andmekeskuseks.

Mikroarvutite tööstuse buumi ajal ja eriti 1980ndad, arvuteid hakati kasutama kõikjal, paljudel juhtudel hoolides töövajadustest vähe või üldse mitte.

1990ndate keskpaik, .com-i suurenemine pani ettevõtteid soovima kiiret Interneti-ühendust ja lakkamatut toimimist. Selle tulemusel ehitati serveriruumid ettevõttele, mis viis palju suuremate rajatiste juurde (sajad ja tuhanded serverid). Andmekeskus kui teenusmudel sai sel ajal populaarseks.

TänaS andmekeskused liiguvad infrastruktuuri, riistvara ja tarkvara omamismudelilt tellimise ja võimsuse nõudmise mudeli poole. Andmekeskused on viimastel aastatel märkimisväärselt edasi arenenud, rakendades ressursside kasutamise optimeerimiseks ja IT paindlikkuse suurendamiseks selliseid tehnoloogiaid nagu virtualiseerimine.

Andmekeskuse rajatis ja seadmed

Andmekeskuse tõhus toimimine saavutatakse tasakaalustatud investeeringutega majja ja rajatistesse. Andmekeskuste jaotuse elemendid on järgmised:

 • Rajatis – IT-seadmete jaoks saadaolev asukoht ja nn vaba ruum ehk kasutatav ruum.
 • Tugiinfrastruktuur – seadmed, mis aitavad tagada kõrgeima võimaliku kättesaadavuse.
 • IT-seadmed – tegelikud seadmed IT-toiminguteks ja organisatsiooni andmete säilitamiseks.
 • Operatsioonide töötajad – operatsioonide jälgimiseks ning infotehnoloogia ja infrastruktuuriseadmete hooldamiseks ööpäevaringselt

Andmekeskuste tüüpe (astmeid) on vastavalt rajatise töökindlusele 4:

 • 1. määramistasand – koosneb ühest energia- ja jahutusjaotuse rajast, ilma üleliigsete komponentideta, pakkudes 99,0% -list saadavust
 • Tier 2 – koosneb ühest energia- ja jahutusjaotuse teest koos koondatud komponentidega, pakkudes saadavust 99,75%
 • 3. määramistasand – koosneb mitmest aktiivse energia ja jahutuse jaotusteest, kuid aktiivne on ainult üks tee, sellel on üleliigsed komponendid ja samaaegselt hooldatav, pakkudes 99,98% -list saadavust
 • Tier 4 – koosneb mitmest aktiivsest energia ja jahutuse jaotusteest, sellel on üleliigsed komponendid ja see on rikkekindel, pakkudes 99,999% -list kättesaadavust

Google’i nüüdisaegne andmekeskus

Google'i andmekeskus

Google omab ja haldab andmekeskusi kogu maailmas, et hoida meie tooteid 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas. Google on esimene suurem Interneti-teenuseid pakkuv ettevõte, kes on välisertifikaadi saanud oma kõrgetele keskkonna- ja tööohutusstandarditele kogu USA ja Euroopa andmekeskuses. Vaadake pilti Google’i andmekeskustes kogu maailmas. Vaadake fotosid tehnoloogiast, inimestest ja kohtadest, mis hoiavad Google’i tooteid võrgus.

Ühendkuningriigi andmekeskused

Praegu on Suurbritannias (Suurbritannias) umbes 250 kolhoosi andmekeskust enam kui 60 piirkonnast. Altpoolt näete Ühendkuningriigis asuvate andmekeskuste loendit, kus pakutakse ühiskasutus- ja hulgimüügipinda, näiteks ruumi ühiskasutatavates riidekappides, terviklikke nagikappe, erapuure ja sviite.

Aberdeen (1); Bedford (1); Belfast (4); Berkshire (12); Birmingham UK (8); Birmingham UK (8); Bournemouth (1); Bradford (1); Cambridge (5); Cardiff (1); Cheltenham (1); Crawley (2); Croydon (1); Derby (1); Dundee (1); Edinburgh (3); Essex (1); Glasgow (2); Hertford (2); Ipswich (1); Kent (3); Leeds (7); Leicester (1); Leiston (1); Lincolnshire (1); Liverpool (2); London (69); Luton (1); Manchester (20); Middlesbrough (1); Middlesbrough (1); Milton Keynes (6); Newcastle (7); Põhja-Wales (3); Northamptonshire (2); Norwich (1); Nottingham (3); Poole (1); Portsmouth (7); Redhill (1); Reigate (1); Sheffield (5); Shropshire (2); Slough (6); Somerset (1); Lõuna-Wales (1); Southampton (1); Stevenage (1); Surrey (2); Swindon (1); Sisalik (1); Wakefield (1); Walsall (2); Welwyni aedlinn (1); Wherstead (1); Wiltshire (3); Woking (4).

Majutuse asukoha valimine (andmekeskus)

Kaaludes oma serveri asukohta või veebimajutuse ostmist, sõltub parim asukoht saadaolevate hostimisteenuste pakkujate kvaliteedist, nende ühendusest globaalse sidevõrguga ja teie sihtturgude lähedusest. Mõni parimatest veebimajutusteenuste pakkujatest on meie ekspertide sõnul jagatud hostimise jaoks SiteGround ja pilvemajutuse korral DigitalOcean, võite lugeda nii saidiplaani kui ka DigitalOceani arvustust.

Veebimajutuse asukoht on Google’i jaoks oluline tegur, mis arvestab, kui proovite kindlaks teha, kas teie veebisait on konkreetse riigi või keeleturu jaoks asjakohane. Mida Google probleemi kohta ütleb:

„Serveri asukoht (serveri IP-aadressi kaudu): serveri asukoht asub sageli teie kasutajate lähedal ja võib olla signaal teie saidi sihtrühma kohta. Mõni veebisait kasutab hajutatud sisu edastamise võrke (CDN) või on majutatud parema veebiserveri infrastruktuuriga riigis, nii et see pole kindel signaal. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map