Kuidas alustada blogi?

Kuidas alustada blogi?

Üksikasjalik juhend


Kas teil on regulaarselt nii häid kui ka halbu kogemusi, mida tasub teistega jagada? Kas leiate alati midagi, millest tasub Internetis rääkida? Kas tegelete lihtsalt andekate kirjutamisega, kuid teil pole väljalaskevõimalusi?

Kui vastasite enamikule või kõigile neile küsimustele jaatavalt, siis on aeg ajaveebi üles seada.

Blogi sissekanne võib olla midagi naljakat lugu, teabe jagamist või isegi müra. Võib öelda, et ajaveeb on omamoodi isiklik ajakiri, kuid isiklik ajakiri, mis on avatud kogu maailmale.

“Kuid ma ei ole asjatundlik,” võite öelda. Võite olla üllatunud, kui lihtne (ja kiire) on veebipäeviku seadistamine.

Miks inimesed ajaveeb

Enne kui isegi blogima hakkate, uurige, miks on just nii, et soovite oma kogemusi, arvamusi ja uusimaid arenguid veebis jagada. Kas sellepärast, et soovite, et inimesed teaksid, mis toimub? Kas soovite jagada teatud teavet mõne inimesega? Või äkki tunnete lihtsalt vajadust harjutada.

Ümardades kõik esitatud selgitused, blogi pidavad inimesed tavaliselt järgmistel põhjustel:

 • Kirjutamisoskuse arendamine – Isegi parimad kirjanikud võivad end rutakalt leida. Mõnikord halveneb isegi nii paljude aastate jooksul lihvitud kirjutamisoskus, kui seda ei kasutata suhteliselt lühikest aega. Blogimine annab kirjanikele võimaluse mitte ainult kirjutada, vaid ka seda regulaarselt teha. Lõppkokkuvõttes pole välja töötatud mitte ainult kirjutamisoskus ise, vaid ka selle harjutamise distsipliin.
 • Kogemuste jagamiseks – Oma igapäevast elu tehes on meil õiglane, imeline, kurb või isegi kohutav kogemus. Mõnikord leiame, et neid kogemusi tasub teistega jagada, sest need võivad olla õppetundideks või hoiatusteks. Mõnel juhul tasub neid ka jagada, sest need on lihtsalt liiga naljakad, et neid endale hoida. On tõsi, et isegi parimatel kirjanikel on igav või saavad nad oma kogemuste põhjal materjali kirjutada. Hea uudis on see, et ka teistel on lugusid või kogemusi, mida tasub jutustada. Teil pole takistusi teiste kogemuste jagamisel.
 • Teiste inspireerimiseks – Peaaegu igaüks saab veebis kirjutada, aga mitte ainult keegi ei saa inspireerida. Kui teil oleks kogemusi, millest teie arvates peaksid teised teadma, siis jagage seda. Kui keegi andis teile mõnda head nõu, mida tuleb ka teistele jagada, siis kirjutage sellest jne. Üks rahuldustpakkuvamaid asju, mida kirjanik võib kogeda, on teada saada, kuidas teised inspiratsiooni saavad. See on üks eriti hea asi, mida tuleb meeles pidada järgmine kord, kui soovite oma blogi jaoks lihtsalt kirjutamise huvides kirjutada.
 • Inimeste meelitamiseks – Blogimine on hea viis vaatajaskonna saamiseks. See kehtib eriti toodete või ettevõtete veebisaitide ajaveebide kohta. Nad tahavad, et õiged inimesed märkaksid, mida nad pakuvad. Õigete inimeste all peame silmas neid, kes tõenäoliselt ostavad oma tooteid või kasutavad nende teenuseid. Sama põhimõte kehtib ka muude toodete või teenustega mitteseotud veebisaitide kohta. Nende puhul tahavad nad meelitada lugejaid, kes hindavad head lugu. Need on inimesed, kes tulevad tõenäoliselt tagasi rohkem lugema ja räägivad tõenäoliselt ka teistele hea lugemiskogemuse.
 • Raha tegema – Uskuge või mitte, mõned inimesed teenivad tegelikult oma blogidest raha! Teenimiseks on kaks viisi; kas mõni silmapaistev veebisait pöördub teie poole pakkumisega kirjutada oma saidile ajaveeb või reklaamijad teevad ettepaneku teie saidile reklaamide ülespanemiseks. Kuid ärge lootke, et teenite kohe raha. Tavaliselt on reklaamijad ja veebisaidid lepingute sõlmimisel jõukamad ja mõjukamad inimesed või kirjanikud. See ei tähenda, et teil pole kunagi oma võimalust, kui piisavalt suur jälg suudate reklaamijaid meelitada. Ükskõik, kas see on vaid üks neist põhjustest, on osa neist või isegi kõik need põhjused, miks otsustada, miks soovite blogi pidada, kuna see määrab suuna, mida teie kirjutamine võtab, ja täidab teid suurema eesmärgiga. Võite mõelda: „Pfffft! Kuhu see suund ja eesmärk jõuavad? ”Kui on aeg oma blogi pidada, siis on see aeg.

Oma ajaveebi seadistamine

Kas olete valmis blogimisega alustama??

Blogi seadistamisel on kaks sammu; esimene on domeeninime valimine ja registreerimine ning teine ​​veebi valimine. Kogu protsessis algusest lõpuni peaks see võtma umbes 20 minutit.

1. Domeeninime valimine

Mis täpselt on domeeninimi? See on nimi, kelle jaoks teie ajaveebi tuntakse ja mille jaoks otsing peaks tulemusi andma. Kui tippite selle domeeninime, peaks brauseris ilmuma teie ajaveeb.

Tähtis

Külastage meie domeeni ostmise juhendit

Valige domeeninimi, mis on ainulaadne ja samas kirjeldav, et teie publik saaks kohe teada, mida teie ajaveeb endast kujutab. Te peaksite valima ka targalt, kuna domeeninime loomisest pole enam tagasiteed. Internet näeb päevas umbes 10 000 domeeni registreerimist, nii et te ei tohiks oodata, et teie esimesed valikud on kohe saadaval. Tegelikult on soovitatav koostada tõenäoliste nimede loetelu.

Domeeni laienduse valimine on kohustuslik, juhuks kui lugejad teie domeeni valesti kirjutavad ja midagi muud tippivad, suunatakse nad ikkagi teie ajaveebile. Domeenilaiendite tegemiseks lisavad ajaveebiomanikud tavaliselt domeeninime lõppu kas „.com”, „.net” või „.org”.

2. Veebimajutusettevõtte valimine

Pole vaja öelda, et ajaveebi loomiseks on teil vaja veebi. Veebihaldur on ettevõte, mis salvestab digitaalselt kogu teie ajaveebi jaoks vajaliku teksti, pildid ja muud erinevad failid ning edastab need kõigile, kes kirjutavad teie domeeninime Internetis.

Veebimajutajaid piiravad muu hulgas näiteks ruum, ribalaius, saadaolevate domeenide ja alamdomeenide arv, nii et parem valida targalt. Halva masina valimine põhjustab lehe aeglase laadimise, isegi seisakuid.

Parim veebimajutus 2016. aastaks

Hea veebimajutaja algajatele absoluutselt blogimiseks on SiteGround, veebisait, mis maksab natuke rohkem kui teised veebihostid (2,75 naela kuus), kuid korvab selle kvaliteedi ja teenuse osas.

Kui soovite SiteGroundit kasutada, peate vaid külastama nende veebisaiti. Neil on mitmeid promosid, kas soovite neid kasutada või mitte.

Meie saidi SiteGround ülevaadet saate vaadata siit.

Odavam veebimajutus

GoDaddy on maailma suurim domeeninimede registreerija ja veebimajutusteenuste pakkuja. See maksaks teile nii madala hinnaga £0,99 kuus!

Seadistamine saidiga SiteGround
Külastage SiteGroundi ja saate 50% soodsamalt

1Valige plaan – SiteGround pakub teile mitmeid plaane. Muidugi on tavaliselt soovitatav valida selline, mis sobib praegu teie eelarvega. Kuid ka algajate blogijate jaoks on olemas põhiplaan.

2Registreeri oma domeeninimi – Sisestage vasakpoolsesse kasti oma domeeninimi ja klõpsake nuppu „Järgmine”, et näha, kas see on saadaval. Kui ei, siis valige mõni teine ​​domeeninimi. Kas mäletate seda nimekirja, mille käskisime teil koostada? See on koht, kus see muutub käepäraseks. Domeeninime registreerimine võib võtta mõne aja, kui leiate kõik need mõtted ja arupärimised, mida arvasite, et need on juba tehtud.

3Sisendarvelduse üksikasjad – Kui domeeninimi on juba saadaval, suunatakse teid registreerimislehele, kuhu peate sisestama kõik oma arvelduse üksikasjad.

Oodake mõni minut, kuni teie konto seadistatakse.

WordPressi installimine

WordPress on tasuta ja avatud lähtekoodiga tööriist, millel on hõlpsasti kasutatav pistikprogrammide arhitektuur ja mallisüsteem. Teisisõnu, see sobib suurepäraselt algajate blogimiseks.

Logige oma kontole SiteGroundi kodulehe kaudu sisse ja installige WordPress. Minema “Minu kontod“vahekaart ja klõpsake”Minge cPaneli“. Vaadake jaotist”Automaatsed paigaldajad”Ja klõpsake nuppu„WordPress”Nuppu.

Teile tuleks automaatselt sisse logida Softaculous ja suunatakse WordPressi installilehele. Klõpsake nupul „Installeeri nüüdNuppu alustamiseks.

Valige oma domeen ja klõpsake nuppu “Vali domeen”. Jaotises “Saidi seaded“jaotis”, kirjutage üles oma blogi nimi (valige midagi “silmsõbralikku, see ilmuks Google’is”) ja saidi kirjeldus. Sisestage oma e-posti aadress, kasutajanimi ja parool. Neid kõiki saab hiljem muuta, välja arvatud kasutajanimi (saate seda muuta pistikprogrammiga). Niipea, kui olete oma valikutega rahul, nõustuge tingimustega ja klõpsake siis nuppu „Installi”.

Teie install on peaaegu valmis

WordPress installimine peaks võtma vaid paar minutit ja kui see on lõpule jõudnud, peaksite saama meilisõnumi.

Töö WordPressiga

Esimene asi, mida peate tegema, on oma saidile sisselogimine. Minema “http://www.yoursite.com/wp-admin(asendage „yoursite.com” oma domeeninimega).

Pärast sisselogimist peaksite minema WordPressi administraatori alale. Siin saate oma blogis soovitud muudatusi teha.

Kui soovite oma blogi pealkirja muuta, minge vasaku menüü allosas ja klõpsake nuppu „Seadistused”. See peaks teid suunama ekraanile, kus saate pealkirja muuta.

Saidi pealkiri”On pealkirja jaoksTagline”On alamdomeeni jaoks. Kui olete muudatustega rahul, klõpsake nupul „Salvesta muudatused”Nuppu. Sellel nupul klõpsamine viib teid oma saidile.

Esimese postituse kirjutamine ja avaldamine

Kas olete kirjutama hakanud? Alustame teie esimese postitusega. Minge WordPressis vasakpoolsesse menüüsse ja klõpsake nuppu „Postitused”. Võite olla üllatunud, kui leiate, et seal on juba postitus pealkirjaga “Tere, Maailm!See on see, mida WordPress paneb kõigile ajaveebidele lihtsalt selleks, et anda kasutajatele ülevaade sellest, mida oodata. Saate seda uurida või sellest lahti saada, klõpsates postituse all oleval nupul „Prügikast”.

Alustage uut postitust, klõpsates nupul „Lisa uus” link; see peaks teid suunama postituse looja ekraanile. Üleval olev kast on teie postituse pealkirja jaoks ja all olev kast on postituse enda jaoks.

Pildid on alati hea mõte, sest see täiustab postitust ja annab lugejatele ka midagi vaadata. Pildid annavad lugejatele ka ettekujutuse teie ajaveebist. Lihtsalt veenduge, et pilt oleks seotud ajaveebiga ja mitte ainult mõne ruumi täitematerjaliga.

Kui soovite pildi lisada, klõpsake nuppu „Lisage meediumNuppu ja klõpsake nuppu „Valige FailidMis tahes arvutisse salvestatud pildi üleslaadimiseks.

Samuti saate valida pildi suuruse ja selle, kuidas see lehele joondatakse. Niipea, kui olete rahul oma valikuga klõpsata nupul „Sisesta postitusse”Pildi lisamiseks.

Kas olete kindel, et see on postitus, mida soovite kogu maailmas näha? Vaadake veel kord grammatilisi vigu. Võib-olla mäletate ka ideid, mida tasub lisada. Kui olete postituse valmis, klõpsake nupul „AvaldaNuppu selle kuvamiseks paremal küljel.

Isegi pärast seda, kui olete klõpsanud „Avalda”Võib teie ajaveebi kuvada ikkagi“Tulekul”Lehel. Kui olete selle lehe eemaldamiseks valmis, peate vaid sisse logima oma ajaveebisse ja klõpsama ülaosas olevat linki.

Seal avaldasite just oma esimese ajaveebi. See polnudki nii lihtne?

Oma ajaveebi tasandamine

Varem või hiljem võite jõuda punktini, kus arvate, et teie ajaveebi kujundus on liiga selge ja soovite mõju suurendamiseks lisada rohkem elemente. Siin tuleb esile WordPressi eelis; seda on nii lihtne kasutada, et saate seda ise praktiliselt õpetada.

Blogi kujundamise alused

On tõsi, et ajaveebi kujundamisel on piiriks teie kujutlusvõime. Enne üle parda minekut peaksite siiski teadma ka kasulikke näpunäiteid, mida tuleks järgida, eriti arvestades, et mitte kõigil meist pole esteetikat samamoodi väärtustatud..

Järgige vertikaalseid jooni – Üldiselt on hea tava hoida asjad rivis. Veebilehtede puhul, kus me tavaliselt kerime alla, tähendab see vertikaalseid jooni või veerge.

Korralikumalt näeb see välja, kui lõigud ja pildid sobivad täpselt nende veergudesse. Meie silmad ja aju on loodud mustrite valimiseks, nii et kui midagi torkab silma, märkame seda kohe. Nagu see pilt, mis on rivist väljas, või see lõige, mis paistab silma.

Kui neid pisiasju on rivist väljas liiga palju, võib lugeja tähelepanu hajutada ja enne, kui te sellest teate, on neil halb arvamus selle lehe paigutuse kohta.

Kui te pole ikka veel kindel, kuidas vertikaalseid jooni rakendada, valige kõigi piltide jaoks ühine laius ja teine ​​lõikude ühine laius, isegi kui pildid ja lõigud segunevad.

Vaadake “valget ruumi” – Ajaveebilehe või selle jaoks mis tahes lehe elementide ja jaotiste vahelist tühikut nimetatakse nn tühjaks. Elementide vahel peaks alati olema vaba ruum kahel põhjusel; muuta leht vähem klaustrofoobseks ja üleolevaks ning muuta jaotisi kergemini loetavaks.

Oma ajaveebi elementide või jaotiste vahelist ruumi saate juhtida veeriste või polsterduse lisamisega.

Fontide määramine – Blogi kujundamisel on teie käsutuses palju fonte ja teil võib tekkida kiusatus neid kasutada. Puuduseks on aga see, et kui kasutate ühes piirkonnas liiga palju fonte, kipub see ajaveebis segadust tekitama. Ja rääkimata sellest, võib see teie lugejatele peavalu tekitada, kui nende silmad hüppavad ühelt fondilt teisele.

Valige fonte mitte sellepärast, et neid oleks kena või lõbus vaadata, vaid seetõttu, et neid on kerge lugeda. Ideaalne on, kui postituste pealkirjade jaoks on ühte tüüpi fonte, külgriba pealkirjade jaoks teist tüüpi fonte ja ajaveebi teist tüüpi fonte.

Värvige oma ajaveeb – On juba ammu teada, et värvid mõjutavad inimesi psühholoogiliselt, need võivad muuta midagi atraktiivseks või isegi tuhmiks.

Blogide osas on kõige parem otsida värve, mis tõmbavad tähelepanu aladele, millele me lugejaid vaatame. Liiga palju värve korraga segab ka silma ja meelt.

Mis on üks viis värvide osas edasi minna? Leidke üldine värviskeem ja pipardage leht siis teiste värvidega, mis seda kõige paremini komplimenteerivad. Kuid te ei tohiks karta ka kontrastsete värvide kasutamist, kuna need pakuvad mõju. Parim nõuanne värvide osas on veenduda, et need ei tõmba lugejaid teie ajaveebi põhisisu küljest lahti.

Tehke teave juurdepääsetavaks – Mõnikord võivad lugejad küsida blogijalt mingit küsimust või soovite nendega mingil põhjusel ühendust võtta. Blogijana peaksite lugejatel teiega hõlpsalt ühendust saama. Miks? Tahad kujutada end inimesena, kellegagi, kellega nad suudavad suhelda ja kellega hõlpsasti ühendust saada, mitte jumalana, kes on alati käeulatusest väljas.

See ligipääsetavus peaks kehtima ka muude ajaveebi üksuste, näiteks RSS-voo, esiletõstetud postituste, arhiivide, väliste linkide ja otsingukasti kohta.

Muud näpunäited oma blogi paremaks muutmiseks

Esitage lühikirjeldus – Tõenäoliselt meelitate rohkem lugejaid, kui nad kohe teavad, et teie ajaveeb umbes on, seetõttu on soovitatav oma ajaveebi ribareklaami all esitada lühikirjeldus saidi kohta ja selle omamise kohta..

Kasutage profiilifotot – Üks asi, mis loob lugejate vahel ühenduse, on teadmine, et kirjanik on päris inimene. Miski ei ütle päris inimese kohta nagu foto sinust ajaveebis.

Valige kindlasti hea foto teist. See ei tähenda, et peaksite valima pildi, millel on fotoaparaat, et muuta teid filmistaariks. Valige oma ajaveebi jaoks oma fotod. Samamoodi valiksite foto tööintervjuule või sotsiaalsele profiilile, soovite esitada võimalikult parema pildi endast, ilma ühegi võltsinguga.

Veenduge, et teie lehed laaditakse kiiresti – Üks Interneti kahetsusväärseid kõrvalmõjusid on lühemad tähelepanu ulatused. Internetis nähtavate paljude asjade tõttu ei saa te oodata, et miski tõmbab lugejate tähelepanu kauaks, eriti kui see on ajaveeb, mille laadimine võtab liiga kaua aega.

Mis aitab kaasa pikkadele laadimisaegadele? Pildid, mis pole teie ajaveebi jaoks optimeeritud, tarbetud koodiridad, CSS- ja Java-failid, pistikprogrammid.

Isegi kui liiga palju pilte ühele lehele üles panna, võib see märkimisväärset aeglustumist soodustada. Lehe laadimise optimeerimiseks on mõned asjad, näiteks Gzip-pakkimine, optimeeritud vahemällu salvestamine ja koodi puhastamine. Võimalik, et te ei saa seda ise teha, kuid on ka teisi veebieksperte, kes saavad teid hõlpsalt aidata.

Kas teil on õigeid pistikprogramme – Jah, me rääkisime pistikprogrammidest, mis aitavad kaasa teie ajaveebi aeglustumisele, kuid õigete olemasolu omab ka teie ajaveebi erinevate aspektide osas vahet..

Siin on mõned kõige paremini hinnatud tasuta reklaamid:

 • Wordfence – tasuta, kuid põhiline turbe plugin, mis lisab täiendava kaitsekihi, blokeerides inimesed, kes üritavad teie veebisaidile tungida.
 • Rämpspostitõrje – veel üks tasuta pistikprogramm, mis hoiab rämpsposti eemal. See toimub ilma Captcha kasutamist, küsimusi esitamata või oma tõeliselt inimlikke lugejaid ärritamata, kes ausalt tahavad lihtsalt kommentaari jätta.
 • WP optimeerimine – See tasuta pistikprogramm hoiab teie ajaveebi tõrgeteta toimimist, optimeerides oma andmebaasi tabeleid, vabanedes vanadest postituste parandustest ja puhastades kinnitamata kommentaare ja muid asju kaustast Prügikast.
 • WordPressi SEO – Õigete märksõnadega saate oma ajaveebi otsingumootorites hõlpsalt märgata, kuid mõnikord on märkamiseks vaja enamat. WordPress SEO võib juhendada teid heade sõnastusvalikute tegemisel, et saada märksõnadest maksimaalne mõju.
 • Google Analyticsi juhtpaneel – Kui palju liiklust teie sait saab? Kust see suurem osa pärineb? Mis sisu neid kõige rohkem huvitas? Kui paljud neist on tagasivaatajad? Google Analytics jälgib neid asju ja palju muud.

Blogi kirjutamine

Nii et teil on ajaveeb üles ja käimas, teil on tööriistad, mis aitavad teil jälgida kõike, mida tuleb vaadata, ja teate, kuidas oma artikleid ja pilte avaldada.

Mis te nüüd peaksite kirjutama? Kui see on teie ajaveebi kirjelduse piires, peaks kõik korras olema. Võib-olla oleks lihtsam rääkida sellest, millest ei tohiks kirjutada.

Teemavälised artiklid – Teie blogis peaks juba teema olema. Ärge häirige seda teemat, kirjutades midagi täiesti erinevat. Näiteks ajaveebite filmide ja telesaadete teemal, kuid ühel päeval leidsite lihtsalt, et on inspireeriv kirjutada oma lemmikloomadest.

Teie isiklikud saladused – Blogi on üks asi, päevik on teine. Lugejad võivad küll aeg-ajalt kõlamist taluda, kuid teil pole vaja kogu oma hinge paljaks lasta. Sa ei paljasta ainult ennast naeruvääristamisele, vaid ka lugejad võivad end liiga ebamugavalt tunda.

Töökoha küsimused – Töökoha vaidlustamiseta on palju konflikte, draamat ja mahlaseid kõmu. Parem jätke kõik need sinna, kui seda oma ajaveebisse kutsuda, siis lugejad kutsuvad nad alles alguses, kuid hädad järgnevad kiiresti.

Perekonnaasjad – Perekonna kokkutulekul toimunust on kõnelda küll, aga mitte rohkem. Meil kõigil on pereliikmeid, kes pole kaugeltki ideaalsed või on teinud tõesti rumalaid asju, kuid seda pole vaja levitada.

Tundlik teave – Muidugi võite rääkida paljudest asjadest, kuid ärge andke kindlasti liiga palju teavet, kuna valed inimesed võivad kuulata. Ärge andke ära teavet, mis võib seada ohtu teie rahalise või isikliku turvalisuse.

Veebimajutus

Oma ajaveebi reklaamimine

Paljud head ajaveebid seal ebaõnnestuvad, kuna nad ei kuva piisavalt. Kuidas veenduda, et teie blogiga seda ei juhtu? Edendage seda hästi.

Võib-olla teil on kahtlusi suhteliselt uue saidi reklaamimisel, millel on vähe lugejaid või vaatajaid, kuid mõelge sellele nii; kuidas muidu saate neid lugejaid või vaatajaid rohkem??

Kuidas siis oma blogi reklaamida? Hea uudis on see, et kõige tõhusamad meetodid on tegelikult tasuta.

Sotsiaalmeedia – Kui teil juba on Facebooki, Twitteri või mõne muu sotsiaalmeedia konto, linkige need kindlasti oma ajaveebiga. Kuna olete juba suhtlusvõrgustikus ja proovite suhelda inimestega, kellel on sarnased huvid nagu teie või teie ajaveeb, pole neile viga seda linki märgata.

Muud ajaveebid – Kommenteerige teiste blogisid ja jätke link tagasi oma ajaveebile. Nii jätate selle kuskile inimestele, kellel on sama huvi, kui te seda näete.

Siin on hoiatus; veenduge, et need kommentaarid oleksid kasulikud, sisulised või konstruktiivsed. Kui jätate ebameeldivad kommentaarid või kommentaarid, mille eesmärk on blogi maha kiskuda, samal ajal kui toetate oma sisu, kutsutakse teie blogisse tõenäoliselt vaenulikke pooli. Blogi omanik kustutab need vastikud kommentaarid tõenäoliselt ikkagi.

Teine viis, kuidas saate teisi blogisid oma eeliseks kasutada, on kirjutada vastus mõne teise ajaveebi postitusele. Kui otsustate seda teha, veenduge, et lingiksite ajaveebile, millele vastate, loob see „jälgimise” ja see ajaveeb, millega lingite, postitab ka lingi teie ajaveebile.

Külaliste postitused – See on titt-for-tat asi, mis on populaarne uustulnukate blogimisel. Võtke ühendust teiste ajaveebide omanikega ja tehke pakkumine oma saidil postituse kirjutamiseks, vastutasuks võite paluda neil ka teie oma kirjutada. Samuti saate linke vahetada, nii et rohkem inimesi saaks teie vastavate ajaveebide kohta teada.

Võtke arvesse, et mitte kõik blogijad pole selle idee jaoks avatud ja hoolimata selle eelistest on kõige parem mitte suruda neid kokkuleppele.

Veebifoorumid – Nendel päevadel on veebifoorumeid peaaegu kõige kohta. Uurige välja, millised neist on teie ajaveebi teema jaoks kõige populaarsemad või need, kus on palju inimesi, kes kõige tõenäolisemalt teie ajaveebi vastu huvi tunnevad.

Paljud foorumid võimaldavad tegelikult postitada linki oma saidile allkirjaga, mis asub iga kirjutatud postituse allosas, kuid teised võivad ka nõuda, et teeksite kõigepealt mõned postitused.

Teie ajaveebi pidamine

Palju õnne!! Teil on nüüd ajaveeb. Ära aga peta end mõttelt, et see kõik on siin roos, sest tõeline töö alles algab; peate seda blogi pidama.

Siin tuleb meeles pidada kahte asja; sisu ja järjepidevus. Sisu viitab uuele materjalile, mis teil on lugejate jaoks alati, kui nad külastavad, järjepidevus viitab sellele, kui regulaarselt või sageli te seda uut materjali välja panete.

Hallake oma blogi, veendudes, et teie lugejad jõuavad tagasi rohkema juurde ja mitte miski ei lase lugejatel tagasi tulla, näiteks värske sisu järele. Sellel on veel üks eelis: otsimootorite robotid on mõeldud värske sisu otsimiseks, nii et mida rohkem te oma materjale värskendate, seda rohkem olete otsingurobotitele nähtav..

Uuel sisul pole ka tähtsust, kui teil pole järjepidevust. Määrake tavaline värskenduste ajakava ja pidage sellest kinni, et teie lugejad teaksid, millal midagi uut oodata. Näiteks värskendatakse regulaarselt kolm korda nädalas.

Vastuoluline võib teie liiklust kahjustada. Teie lugejad peavad pettuma, kui leiate, et teil pole midagi uut pakkuda, kui pettute neid rohkem kui üks kord, kui tõenäoline, et nad lõpetavad teie ajaveebi külastamise. Nad võivad isegi öelda teistele, et teie blogis pole midagi sellist, kuhu tasuks tagasi pöörduda.

Varem selles artiklis mainisime blogimise põhjuste kindlaksmääramist, et saada suunda ja eesmärki. Siit nad tulevad. Oma veebisaidi haldamisel võib teil olla keeruline kirjutada või koostada uut materjali, mis on vahel isegi vaeva näitav..

Selles pole häbi; isegi parimatel kirjanikel ei õnnestu aeg-ajalt materjaliga tulla. Mida nad teevad? Nad lähevad tagasi põhitõdede juurde ja küsivad endalt, miks nad kirjutavad. Suund ja eesmärk.

Muud blogimisnõuanded

Mis toimub veebis, püsib veebis – mis juhtub Vegases … noh, teate ju kõike ülejäänud. Blogimisel on see aga täpselt vastupidine; see, mis võrgus toimub, püsib võrgus, tõenäoliselt igavesti.

See tähendab, et peate oma postituse suhtes ettevaatlik olema ja me ei räägi ainult nendest kirjaveadest ja grammatilistest vigadest, mida isegi põhikooliõpilased võivad märgata, see puudutab teie arvamusi, teie hindeid ja tundeid.

Kas tõesti tasub oma BFF-iga tõesti halvast võitlusest blogida? Mis siis, kui mõne päeva pärast nüüd asjad lappima hakkate? Muidugi, sõprus on jälle õigel teel, kuid see postitus on alati olemas, et teile seda ühte jämedat plaastrit meelde tuletada. See on isegi kohmakam, kui ütlete selles ajaveebis tema kohta mõnda ilusat asja.

Sama ettevaatlikult võib suhtuda inimestesse, kes võisid sind solvata, asutustesse, mis teile ei meeldinud, või muude ebameeldivate kogemuste suhtes. Pidage meeles, et ajaveebi pidamine on justkui ütlemine midagi, mida te ei saa tagasi võtta. Hea nõuanne on siin midagi mitte postitada, kui see pole tõesti postitamist väärt.

Ärge olge oma kirjutamisel liiga jäik – Selle all peame silmas, et ärge kirjutage liiga formaalselt. Järgmiste näpunäidete abil saate muuta oma sisu jutukamaks:

 • Kasutage sõnu „sina“ ja „mina“– Proovige loendada, mitu korda need sõnad tavalise vestluse ajal esile kerkivad, ja te kaotate jälje. Nende sageli kasutamine paneb lugejaid tundma, et räägite nendega isiklikul tasandil.
 • Lõhkuge need lõiked – Põhimõtteliselt õpetati meile kõigile, et lõige koosneb paljudest lausetest. See pole aga veebis lugemise puhul enam kohaldatav. Hiiglaslikud lauserühmad moodustavad tekstiplokid, mis pole lihtsalt risti asetsevad; need võivad ka teie lugejal raskesti märgata neid olulisi punkte, millest soovite üle saada.
 • Kasutage kaldkirja – Kui esitate küsimuse või sellele vastuse, kasutage kaldkirjaga sõnu. See muudab teie ajaveebi pigem vestluse moodi ja lõhub ka teksti välimuse monotoonsuse. Teisest küljest tuleb mainida, et teatud avalduste ja lausete suurtähtede kasutamine avaldab vastupidist mõju ja paneb lugejad arvama, et kardate neid. Me ei ütle, et ärge kunagi neid kasutage; võite kasutada akronüüme, olulisi ideid ja isegi nalja täpitähte. Siin on oluline kasutada suurtähtede säästlikult ja asjakohaselt.
 • Ära ole liiga ametlik – Teeskle, et räägid kellegagi, see on blogi kirjutamisel alati hea nõuanne. See on ju ajaveeb, mitte paber, mida teadusringkonnad peavad lugema, või essee oma kompositsiooniõpetajale.
 • Sisu mõjutab otsinguparameetreid – Võib-olla teate, kuidas otsimootorid töötavad; nad otsivad teie artiklist märksõnu ja kõige asjakohasem otsing tuleb välja ülaosas. See viib teid tõenäoliselt lehe laadimiseni, kus on nii palju märksõnu, mis jäävad sõnade ja lausungite vahele. Mida te võib-olla ei tea, on see, et Google’i otsingurobotid on programmeeritud otsima üksikasjalikku sisu, mitte ainult seda, mitu korda sõna ühel lehel ilmus või kus see sellel lehel ilmus. Mis siin põhilist on? Kirjutage oma lugejatele, mitte otsimootorile.
 • Teie lugejad on olulised – Teil võib tekkida kiusatus näha oma ajaveebi külastajaid pelgalt hittidena; ainult numbrid on olulised ja mitte see, mida nad teie ajaveebist arvavad. Teid ei pruugi üldse huvitada, mida nad teie ajaveebist arvavad. Need lugejad on aga tunnete ja arvamustega inimesed ning mida rohkem teie artiklid neid tundeid ja arvamusi segavad, mõjutavad või vormivad, seda rohkem nad tõenäoliselt tagasi tulevad ja teie materjali rohkem loevad. Parem on see, et nad võivad soovitada ka teie ajaveebi teistele, kes soovitavad neid ka teistele jne. Mis on veel üks hea põhjus, et mõelda, mida teie lugejad arvavad? Tagasiside Me juba mainisime, et kuigi kirjanikud ja inspireerivad lugejaid, saavad lugejad inspireerida kirjanikke ka positiivse või konstruktiivse tagasisidega. Isegi negatiivne tagasiside võib anda positiivseid tulemusi.

Blogimisel on tõusud ja mõõnad

Blogi seadistamine on lihtne asi. Pärast seda toimuv hõlmab tavaliselt palju tööd. Ükskõik, mis on teie eesmärk, kui otsustate osa oma mõistusest ja südamest üldsusele avada, kas soovite oma oskusi paremaks muuta, teiste päeva eredamaks muuta või raha teenida, veenduge, et olete pühendunud enne, kui isegi alustate.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map