Zabezpečení WordPress: Může zabezpečení Ninja udržovat váš web v bezpečí?

Není mnoho uživatelů WordPress, kteří ne pochopit důležitost bezpečnosti.


Toto porozumění však nevede vždy k činu. Příliš často, lidé podnikají pouze kroky ke zvýšení bezpečnosti svého webu WordPress po byli oběťmi narušení – v tomto okamžiku již došlo k poškození.

S ohledem na to vítám každý plugin, který může usnadnit proces zabezpečení vašeho webu WordPress. Zabezpečení Ninja je jeden takový plugin a v tomto článku chci ukázat, jak jej můžete použít, aby vaše stránky byly mnohem bezpečnější než většina ostatních.

Co pro vás znamená zabezpečení WordPress

WordPress je opravdu úžasný systém pro správu obsahu. nicméně, díky své obrovské popularitě je hlavním cílem hackerů. Jakákoli slabina, kterou odhalí v základních souborech, může být použita k potenciálnímu využití úžasného počtu webů. To bylo snad nejvíce neslavně prokázáno TimThumb debakl minulý rok.

V dnešní době stále najdete spoustu webů WordPress, které lze snadno zneužít pomocí zastaralých témat, která stále obsahují bezpečnostní chybu TimThumb. To samo o sobě zdůrazňuje jeden z hlavních důvodů narušení bezpečnosti na stránkách WordPress – zastaralý kód.

Faktem je, že vývojový tým WordPress odvádí skvělou práci při udržování odolnosti základního kódu. Pokud budete udržovat jádro, témata a pluginy WordPress aktuální a budete používat pouze produkty vyvinuté renomovanými vývojáři, uděláte více než většinu, abyste svůj web udrželi v bezpečí.

Pokud navíc vezmete relativně malé množství času, aby byl váš web bezpečnější než velká většina, hackeři už nebudou klasifikováni jako „ovoce s nízkým visením“. Po všem, proč by se měli obtěžovat hackováním vašeho webu, když je k dispozici tolik zranitelných obětí?

A to je místo, kde přichází Security Ninja. Zdůrazňuje nejdůležitější kroky, které byste měli podniknout při zabezpečení vašeho webu WordPress, a vysvětluje přesně to, co musíte udělat. Pro někoho, kdo chce, aby byl jeho web WordPress bezpečnější, je to perfektní řešení.

Používání zabezpečení Ninja

Po instalaci pluginu se k němu dostanete prostřednictvím odkazu Nástroje na postranním panelu:

Zabezpečení Ninja

Při prvním přístupu k zásuvnému modulu budete muset provést bezpečnostní test, aby zásuvný modul mohl analyzovat silné a slabé stránky vašeho webu:

Zabezpečení Ninja

Tento proces by neměl trvat déle než minutu. Po dokončení testů vám budou předloženy jeho závěry – na základě 27 různých bezpečnostních hledisek.

Zde je příklad několika testů provedených na mém blogu:

Zabezpečení Ninja

Jak vidíte, stav každého testu je označen. Problémy probíhají od absolutně základních (udržujte vaše témata a pluginy aktuální) až po pokročilejší (kontrola, zda je soubor upgrade.php přístupný přes HTTP ve výchozím umístění)..

U každého výsledku „Špatný“ byste měli kliknout vpravo na tlačítko „Podrobnosti, tipy a nápověda“. To vás nasměruje na radu týkající se konkrétního problému:

Analýza bezpečnosti Ninja

Provedení změn vyžaduje omezené technické znalosti – z větší části budete potřebovat pouze přidat úryvky kódu do svých funkcí.php soubory, upravovat soubory motivů (které byste měli provádět pomocí podřízeného motivu) nebo provádět změny přes FTP. Jako blogger WordPress se jedná o jednoduché úkoly, které byste přesto měli být schopni splnit.

Co se mi na Security Ninja líbí, je to, že se nesnaží dělat moc. Zaměřuje se na vyhledávání zranitelných míst a prezentaci řešení – neobsahuje nafouknutý nepořádek bezpečnostních funkcí. Ponechává vám možnost rozhodnout se, které bezpečnostní prvky zavedete. A protože tak učiníte pomocí drobných úryvků kódu a dalších podobně jemných změn, vylepšení zabezpečení, která provedete, pravděpodobně nebudou mít žádný znatelný dopad na dobu načítání vašeho webu..

Stručně řečeno, Security Ninja je jako mít na dosah ruky sadu neocenitelných bezpečnostních tutoriálů WordPress, specifických pro jedinečné slabosti vašeho webu..

Jaká bezpečnost Ninja Nemůžu Dělat

Při práci s jakýmkoli bezpečnostním pluginem je třeba zdůraznit jeden důležitý bod – Zabezpečení Ninja nemůže zaručit bezpečnost vašeho webu. To umět aby váš web byl mnohem těžší na hackování, ale neexistuje nic takového jako nedobytný web. Teoreticky může být jakýkoli kód, který je legitimně přístupný ze vzdáleného místa, hacknut ze vzdáleného umístění. Ve spravedlivosti k vývojářům Security Ninja, jdou ven z cesty, aby to naprosto jasně vyjádřili v prohlášení o vyloučení odpovědnosti na testovací obrazovce.

Poté jsem to řekl, skenování vašeho webu pomocí Security Ninja a provedení doporučených vylepšení vůle zvýšíte bezpečnost svého webu o obrovskou rezervu. Pravděpodobnost, že se stanete obětí škodlivého útoku, se tak značně sníží.

Nákup zabezpečení Ninja

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map