Vital Security Tipy pro WordPress ke zvýšení bezpečnosti

Vital Security Tipy pro WordPress ke zvýšení bezpečnosti

Pokud chcete vytvořit web, který bude návštěvníky neustále vracet, budete muset věnovat značné úsilí a možná peníze úsilí. Nakonec poslední věcí, kterou budete chtít, je vidět, že váš web byl napaden nebo hacknut. Jednoduše řečeno, zajištění bezpečnosti vašeho webu by mělo být nejvyšší prioritou – jak během jeho vývoje, tak i později.


Naštěstí WordPress dělá zabezpečení vašeho webu relativně snadným. Můžete podniknout řadu jednoduchých kroků a spoustu spolehlivých pluginů, které můžete použít a které poskytují pokročilejší funkce zabezpečení. Celkově si vaše stránky budou muset vyžádat překvapivě malou námahu a z dlouhodobého hlediska budete pravděpodobně těžit z výhod.

Abychom vám mohli začít, vysvětlíme vám pět důležitých tipů pro zpřísnění zabezpečení vašeho webu WordPress. Začněme se základy!

1. Pravidelně zálohujte své stránky

Plugin UpdraftPlus.

Udržování zálohovaného webu je jednoduché pomocí pluginu, jako je například UpdraftPlus.

Je důležité začít tím, že uznáme, že bez ohledu na to, co děláte pro ochranu svého webu, vždy existuje šance, že se něco pokazí. Stručně řečeno, žádné bezpečnostní opatření nemůže poskytnout 100% ochranu, takže je důležité udržovat váš web zálohovaný. Pokud tedy dojde ke katastrofě, máte způsob, jak se zotavit.

Doporučujeme také zálohovat vaše stránky před provedením jakýchkoli významných změn, proto se nejprve zaměřujeme na tento tip. Většina návrhů níže zahrnuje instalaci zásuvných modulů a úpravu informací o uživateli. Před implementací kteréhokoli z nich budete chtít vytvořit zálohu..

Nejprve se obraťte na svého poskytovatele hostingu, protože pro vás již mohou vytvářet zálohy. Pokud ne, nebo z důvodu vyšší bezpečnosti, zvažte instalaci vhodného bezpečnostního pluginu. Doporučujeme UpdraftPlus pro snadné použití a spolehlivost. Ať už si vyberete jakékoli řešení, zálohujte stránky podle pravidelného plánu a uložte je někde v bezpečí.

2. Aktualizujte jádro, témata a pluginy WordPress

Plugin, který je třeba aktualizovat.

Pokud jsou k dispozici důležité aktualizace, váš řídicí panel vás upozorní.

Stejně jako u záloh je nutná pravidelná aktualizace webu. WordPress je vzhledem k jeho popularitě hlavním cílem hackerů a často se objevují nové bezpečnostní hrozby. Naštěstí WordPress bere tyto hrozby velmi vážně uvolněním a automatickou instalací časté aktualizace zabezpečení.

Výběr WordPress jako zvolené platformy znamená, že už začínáte na pravé noze. Je však stále důležité zajistit, aby všechny části vašeho webu byly aktuální. Hlavní aktualizace WordPress vyžadují ruční zásah, protože často provádějí významné změny – a totéž platí pro všechny nainstalované doplňky a motivy. Naštěstí je provádění těchto aktualizací jednoduchý proces – nezapomeňte nejprve zálohovat web!

3. Vyberte „Silné“ uživatelské jméno a heslo

Generátor hesel WordPress.

WordPress vám pomůže vytvořit silná, obtížně přístupná hesla.

Při vytváření uživatelského jména a hesla pro přihlášení k důležité službě budete chtít vybrat těžko uhodnutelná přihlašovací údaje. Stejný princip platí i pro vaše webové stránky WordPress. Pokud má osoba (nebo bot) přístup k vašemu účtu, bude mít zdarma vládu ohledně vašeho webu a jeho dat.

Je také lákavé držet se výchozího nastavení admin uživatelské jméno, ale důrazně jej doporučujeme. Nakonec je to první věc, kterou hackeři budou hádat, pokud chtějí rozbít vaše heslo. Místo toho použijte uživatelské jméno, které je těžké předvídat, nebo místo toho použijte e-mailovou adresu. Pokud jde o vaše heslo, nejjednodušším řešením je použití vestavěného generátoru hesel WordPress – poskytne vám něco náhodného i bezpečného.

Pokud jste svůj web WordPress ještě nevytvořili, můžete tyto návrhy jednoduše implementovat při provádění instalace. Pokud však již máte web a litujete přihlašovacích údajů, nemějte obavy. Můžeš Obnovit heslo a kdykoli budete chtít změnit své uživatelské jméno.

4. Omezte přístup třetích osob na váš web

Obrazovka uživatelských rolí WordPress.

Je důležité pečlivě zvážit oprávnění, která dáte ostatním uživatelům.

Existuje koncept bezpečnosti informací nazvaný ‘princip nejmenších privilegiíWhich, která uvádí, že byste nikdy neměli dát uživateli nebo programu více přístupu, než je nutné. Jedná se o základní, ale zásadní aspekt, protože je to nejlepší způsob, jak omezit potenciál narušení bezpečnosti a zneužití informací.

Omezení přístupu je nezbytné, pokud k vašemu webu přistupuje mnoho různých uživatelů. Hraje však roli, i když jste jedinou spuštěnou show, protože platí i pro přístup k pluginům. Naštěstí existuje několik jednoduchých opatření, která můžete podniknout k omezení přístupu třetích stran:

 • Udělujte uživatelům pouze potřebná oprávnění. Například neposkytujte přístup správce pro někoho, kdo potřebuje pouze psát příspěvky.
 • Obdobně dávejte na svůj web pluginy a motivy, pouze pokud je skutečně potřebujete, a ujistěte se, že jsou spolehlivé a bezpečné.
 • Odstraňte přístup uživatelů pro ty, kteří jej již nepotřebují, a vymažte motivy a doplňky, když jste je přestali používat.
 • Pečlivě nakonfigurujte oprávnění ke složkám a souborům.

Pluginy a témata jsou nesmírně užitečnými nástroji a může být skvělé mít tým, který vám pomůže s vaším webem. Jen se ujistěte, že v konečném důsledku určujete, kdo je schopen přistupovat k vašemu webu a jeho datům a používat je.

5. Nainstalujte komplexní bezpečnostní plugin

Doplněk zabezpečení Wordfence.

Pluginy jako Zabezpečení Wordfence vám může poskytnout řadu životně důležitých funkcí.

Již jsme zmínili několik pluginů, které provádějí konkrétní úkoly související s bezpečností. K dispozici jsou však i další komplexní možnosti, které zajistí většinu bezpečnostních potřeb vašeho webu. Mohou to být spořiče v reálném čase, a pokud si vyberete ten, který je dobře podporován, bude pravidelně aktualizován, aby zvládal nové hrozby a obavy.

Samozřejmě, když hledáte bezpečnostní plugin, je rozhodující vybrat ten, který je spolehlivý a důvěryhodný. Hledejte hodnocení s vynikajícími uživatelskými hodnoceními a kladnými recenzemi, podívejte se, jak často je aktualizován, a zvažte, jakou podporu vývojář poskytuje.

Můžete najít spoustu bezpečnostních pluginů prohledáním Adresář pluginů WordPress. Pokud si nejste jisti, s kým jít, doporučujeme vám Zabezpečení Wordfence. Je to pravděpodobně nejoblíbenější bezpečnostní plugin WordPress a nabízí základní možnosti zabezpečení, bránu firewall a další funkce blokování. Umožňuje také dvoufaktorové ověřování a také pravidelné skenování a monitorování vašich stránek, dat a provozu.

Pokud Wordfence nemá vše, co hledáte, můžete také použít alternativy, jako je iThemes Security (což také vytváří pravidelné zálohy) a Sucuri Security (který sleduje a zaznamenává vše, co se na vašem webu děje). Ať už si vyberete jakýkoli doplněk, rychlé vyhledávání Google by mělo zobrazit řadu výukových programů, abyste mohli začít.


Zabezpečení vaší bezpečnosti není nejzajímavější součástí vytváření webových stránek WordPress, ale její význam by neměl být podceňován. Čím více myšlenek a úsilí věnujete zabezpečení svého webu, tím menší je pravděpodobnost, že se setkáte s katastrofou. Pokud nyní provedete několik základních kroků k ochraně svého webu, získáte později zasloužený klid.

Máte nějaké dotazy, jak zajistit, aby byl váš web WordPress bezpečný? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map