Jak otestovat zálohy stránek WordPress

Jak otestovat zálohy stránek WordPress

Pokud dlouhodobě spravujete weby WordPress, jste si vědomi důležitosti pravidelných záloh. Zálohy vám ušetří spoustu problémů v případě jakékoli nepředvídané katastrofy.


Kromě pravidelných záloh je také důležité, abyste se zálohami zacházeli bezpečně. Proč? Protože řada věcí se může pokazit, například –

 • Na serveru je nedostatek úložného prostoru
 • Zálohy se mohou stát nepřístupnými
 • Zálohy mohou být poškozeny, napadeny malwarem
 • Záloha může být neúplná atd

Všechny tyto problémy činí zálohy zbytečnými.

Představte si, že váš web klesá, a pak jediné zálohy, které máte, jsou poškozené nebo neúplné. Zní to frustrovaně, že? Koneckonců, celý bod pořizování záloh má být schopen je obnovit, když to bude potřeba.

Zde se hodí testování záloh. Testování záloh před obnovou vám může v budoucnu ušetřit spoustu strachu. Doporučujeme, abyste provedli testování jako nedílnou součást celkové strategie zálohování. Testování záloh vašich webových stránek by mělo být prováděno čas od času, místo aby byly ukládány, když dojde k katastrofě. Tímto způsobem budete připraveni a můžete rychle obnovit funkční zálohu, aby byl váš web funkční.

Jak pomáhá testování zálohování WordPress?

WordPress je komplexní ekosystém složený z mnoha jádrových souborů spolu s pluginy a motivy. Život funguje dobře, když váš web funguje správně. Když se však objeví problém, může být příčinou prvotní příčina obrovská bolest. Vše, co chcete udělat, je co nejdříve obnovit vaše stránky. Rychlá oprava, jako je obnovení vašeho webu, je lákavá. Obnovení zálohy bez předchozího testování však může situaci ještě zhoršit, pokud je záloha poškozená nebo neúplná.

Pokud věnujete první čas testování záloh, dosáhnete následujících cílů:

 • Diagnostikujte, proč váš web klesl (pomocí kopie zálohy, která byla pořízena těsně před poklesem webu).
 • Pokud zjistíte chybu v záloze, můžete tuto kopii přeskočit a vyhledat lepší kopii.
 • Zálohy také umožňují uživatelům testovat změny bez ovlivnění živého webu.
 • Můžete zkontrolovat problémy s nekompatibilitou atd.

Přestože existuje mnoho výhod testování záloh, proces může být časově náročný a obtížně implementovatelný. Podívejme se na hlavní problémy spojené s prováděním testování záloh.

Výzvy testování zálohování WordPress

Nejprve musíte vytvořit testovací prostředí. To může být docela technické, zejména pokud máte více verzí záloh, které je třeba testovat. Možná budete muset vytvořit různá testovací prostředí. Nástroje jako WampServer nebo DesktopServer vám mohou pomoci vytvořit místní prostředí ve vašem systému. Nebo pokud používáte dobře spravovaný hostingový plán WordPress, můžete si vytvořit testovací weby, na kterých můžete testovat.

Jakmile však máte nastavení testovacího prostředí, musíte zálohy skutečně otestovat. Můžete to udělat ručně nebo pomocí pluginu. Pojďme se podívat na oba!

Jak otestovat zálohy ručně

První možností je ruční testování záloh webu WordPress. Musíte udělat dva hlavní kroky.

1. Vytvořte a stáhněte zálohu svého webu.

Chcete-li zálohovat web WordPress, musíte v zásadě vytvořit kopii všech svých souborů. Svůj web můžete zálohovat ručně buď pomocí Správce souborů cPanel ke stažení složky WordPress, nebo prostřednictvím SFTP pro prohlížení a stahování souborů. Tato příručka o tom, jak zálohovat WordPress, zahrnuje všechny kroky a nástroje, jak tuto práci provést.

2. Nahrajte zálohu na svůj místní web.

Nyní ve vašem místním systému budete muset vytvořit dočasný web WordPress, abyste mohli nahrát a otestovat zálohu.

Chcete-li vytvořit web WordPress místně, použijte Desktopserver nebo podobný software. Až budete připraveni, nahrajte zálohu na místní web pomocí možnosti „Exportovat nebo importovat web“. (Tato funkce je k dispozici výhradně uživatelům DesktopServer Premium.)

Zálohy DesktopServeru

Jakmile nahrajete zálohu a web je připraven, můžete začít testovat místní web.

Další informace o DesktopServeru

Jak vidíte, ruční testování není úplně snadné a vyžaduje použití nástrojů. Kromě toho musíte mít technické znalosti pro řešení všech problémů, které se vyskytnou během testování. Použití pluginu je mnohem snazší.

Jak vyzkoušet své zálohy pomocí pluginu

Ruční testování zálohování může být obtížné. To je důvod, proč mnoho uživatelů upřednostňuje použít nástroj nebo plugin pro testování záloh. Pomocí pluginů můžete vytvořit testovací prostředí kliknutím na tlačítko. Pokud váš záložní plugin WordPress nabízí testovací prostředí, které je ještě lepší, protože pak nemusíte stahovat a nahrávat zálohy do testovacího prostředí znovu a znovu.

V této části si ukážeme, jak pomocí zálohy otestovat Služby zálohování BlogVault.

Získejte BlogVault

I když si můžete vybrat z mnoha zálohovacích služeb, BlogVault je jediný, který vytváří testovací prostředí na svém vlastním serveru. Břemeno běžících procesů nesou servery BlogVault a ne vaše, což znamená, že váš živý web zůstává nedotčen. A s tím Vyzkoušejte obnovení funkčnost, BlogVault automaticky obnoví zálohu v testovacím prostředí (obvykle se nazývá inscenace). Zkušební prostředí vyprší za jeden týden, během kterého si můžete prohlédnout zálohy a jakmile budete spokojeni, obnovte zálohu podle svého výběru, aniž byste se potili.

Pojďme tedy vyzkoušet!

1. Vytvořte a nastavte svůj účet Blogvault.

Vytvořit účet a přidejte svůj web na řídicí panel.

Vytvořte účet BlogVault

Jakmile přidáte web na ovládací panel BlogVault, plugin provede zálohu vašeho webu. Může to chvíli trvat a až budete hotovi, budete upozorněni.

2. Vyberte zálohu, kterou chcete otestovat.

Dále vyberte požadovaný web (v případě, že jste přidali více než jeden web) a na hlavním panelu klikněte na Zálohy sekce.

Zálohy Blogvault

Poté na další stránce klikněte na možnost, která vypadá jako mrak. To je Vyzkoušejte obnovení knoflík.

Obnovení testu Blogvault

Musíte také vybrat Záložní verze a Verze PHP chcete vyzkoušet. Nezapomeňte zasáhnout Odeslat.

Zálohování blogů a verze PHP

Testovací záloha se obnoví během několika minut a nyní je čas zkontrolovat, zda je záloha funkční.

Blogvault obnovil zálohu

3. Získejte k testování!

Klikněte na Navštivte testovací obnovení knoflík.

Obnovení testu návštěvy Blogvault

Budete požádáni o zadání svých přihlašovacích údajů z předchozí stránky.

Pověření Blogvault

Po přihlášení byste měli mít možnost vidět zálohu obnovenou na vašem webu.

Pokud chcete vyzkoušet jinou zálohu, jednoduše smažte testovací web a vytvořte nový. Začněte od začátku a vyzkoušejte jednoduše jinou verzi zálohy.

Až najdete zálohu, kterou hledáte, kliknutím aktivujte a obnovte tuto konkrétní verzi.

Automatické nástroje, jako je BlogVault, eliminují problémy a rizika spojená se zálohováním manuálního testování. Je to stejně snadné jako kliknutí na několik tlačítek! A jak již bylo zmíněno, na vašem serveru není stres (protože vše se děje na konci Blogvault).

ZÍSKEJTE VÍCE O BlogVault


Katastrofa zasáhne, když to nejméně očekáváte. Lepší být v bezpečí než líto, správně!

Důrazně se doporučuje testování záloh z času na čas. Když věci jdou na jih, víte, že máte záchrannou síť, na kterou se můžete vrátit. A můžete si být jisti, že je to jeden bez děr.

Máte nějaké další tipy pro testování záloh webů? Nebo jiné nástroje, které byste doporučili? Dejte nám vědět v sekci komentáře!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map