Jak opravit otvory zabezpečení WordPress pro bezpečnější nakupování

Při nastavování webu elektronického obchodu na WordPress musí být prioritou číslo jedna zabezpečení. Kdykoli se zabýváte osobními údaji nebo finančními údaji lidí, musíte být opatrní. Pokud vám neuvědomíte, že jste důvěryhodným prodejcem prostřednictvím rozpoznatelných bezpečnostních log, mohlo by dojít ke ztrátě zákazníků. Pokud však nezodpovíte zabezpečení, může to vést k mnohem horšímu výsledku: krádež a ztráta dat.


Toto je nejhorší noční můra majitele stránek elektronického obchodování. Naštěstí to nemusíte dopustit. Zde probereme některé z nejčastějších bezpečnostních problémů, kterým čelí weby elektronického obchodování založené na WordPress, a provedu vás kroky, které je třeba udělat, abyste tyto bezpečnostní díry jednou provždy připojili.

Krok 1: SSL

Při práci v prostoru elektronického obchodu je naprosto nemožné kompromitovat SSL. Jedná se o vrstvu Secure Sockets Layer pro nezasvěcené a chrání citlivé informace (vaše i vaše zákazníky) během jejich přenosu ke zpracování. Dobrým způsobem, jak zajistit, aby platby na vašem webu byly bezpečné, je použití populárního systému, jako je PayPal. Tím se zabrání veškerým finančním informacím na vašem webu a v rukou společnosti, která se specializuje na ochranu takových transakcí.

Zatímco zástupný SSL může být cenný, mnoho z nejlepších možností hostování WordPress nabízí SSL zdarma prostřednictvím Let’s Encrypt. Je to rychlé, snadné a zcela zdarma.

Krok 2: Použijte platformu Ready-Made

Jedním ze způsobů, jak zvýšit zabezpečení webu, je použití připravené platformy elektronického obchodování. To vylučuje dohady ohledně toho, co byste měli a neměli zahrnovat, a je mnohem snazší začít. Existuje několik platforem, jako je WooCommerce, Shopify a další. Proveďte tedy výzkum, abyste našli platformu elektronického obchodování, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Pokud se místo toho rozhodnete použít pouze téma WordPress, je nejlepší použít pouze ty, které najdete v adresáři WordPress nebo na renomovaných webech motivů. Tématům nízké kvality často chybí vhodná bezpečnostní opatření, která ohrožují vaše stránky a informace vašich zákazníků.

Krok 3: Upravte .htaccess

kód

Dalším způsobem, jak napravit potenciální problémy se zabezpečením WordPress, je upravit soubor .htaccess. Mnoho databázových útoků se provádí v databázi, která platformu podporuje. Pokud je databáze napadena, nebude možné spouštět skripty PHP, které fungují na vašem webu.

Injekce SQL je jedním ze způsobů, jak hackeři infiltrují váš web. Dělají to tak, že do své databáze vloží své vlastní příkazy do adresy URL. Tyto příkazy mohou vynutit databázi, aby vydávala informace o vašem webu, včetně přihlašovacích údajů. Varianty této metody hackování mohou způsobit spuštění specifických skriptů PHP, které na váš web instalují malware. V zásadě je to všechno špatná zpráva pro někoho, kdo se snaží provozovat zabezpečený web, který mohou jeho zákazníci cítit sebevědomě.

Naštěstí to můžete napravit úpravou souboru .htaccess v souborech vašeho webu WordPress. K dispozici je vynikající kolekce útržků kódu .htaccess, které můžete do souboru umístit, abyste posílili zabezpečení webu. Jakmile budou tato pravidla zavedena, můžete určitým lidem zabránit v přístupu na váš web, včetně konkrétních adres IP a specifických požadavků na adresy URL.

Můžete také omezit, jaké soubory lidé uvidí. Tyto příkazy lze také přidat do .htaccess a umožňují vám zablokovat přístup ke soukromým souborům na vašem serveru jakékoli staré osobě. Toho lze obvykle dosáhnout blokováním přístupu k výpisům adresářů. Není třeba, aby návštěvníci webu viděli seznam všech souborů na našem webu, takže blokování přístupu zabrání nebezpečným uživatelům v útoku pomocí těchto informací..

Krok 4: Přeskočte správce

Další věc, kterou určitě chcete udělat při nastavování vašeho elektronického obchodu WordPress, je zajistit, aby se vaše uživatelské jméno a heslo skládalo z kombinace písmen, číslic a znaků. Nikdy byste si neměli ponechat své uživatelské jméno jako výchozí „admin“. To je to, co hackeři „hádají“ jako uživatelské jméno nejčastěji při nasazování útoků brutální silou (viz níže). A rozhodně nechcete hackerům usnadnit život. Takže si vytvořte své uživatelské jméno a heslo komplikované.

Keyy plugin

Můžete také chtít nainstalovat dvoufázové ověření na svůj web. Něco jako Keyy Two Factor mohl udělat trik.

Krok 5: Omezte pokus o přihlášení

Jak jsem již zmínil výše, lidé mohou získat přístup k vašemu webu pomocí útoků hrubou silou. Tyto útoky jsou prováděny automatizovanými skripty, které se opakovaně pokoušejí znovu a znovu přihlásit na váš web. Protože skripty běží tisíckrát, šance jsou dobré, že nakonec budou úspěšné.

To znamená, že pokud nezavedete bezpečné opatření. Jedním z takových bezpečnostních prvků je omezovač přihlášení. Omezovač přihlášení je nástroj, který zabraňuje přihlášení určitých IP adres nebo uživatelských jmen v určitém počtu časů v zadaném časovém rámci. Obvyklý limit 10krát za pár minut způsobí, že uživateli nebo IP dojde k vypršení časového limitu na hodinu. Útočníci s hrubou silou nejsou efektivní, když čelí omezovači přihlášení, protože nemohou udělat tisíce nebo miliony pokusů o přihlášení, aby byli úspěšní. Poté se často přesunou z vašeho webu a vyhledají snadnější území.

iThemes Security

Existuje mnoho pluginů pro omezení přihlášení, ale dovolte mi, abych vám řekl o několika, které se mi osobně líbí. Za prvé, existuje iThemes Security, což je robustní plugin určený k ochraně vašeho webu před širokou škálou útoků. Ve skutečnosti zahrnuje více než 30 způsobů, jak zabránit útokům na web, včetně taktiky temnoty, omezení přihlášení, detekce botů a dalších.

A pak je tu Omezit pokus o přihlášení, což zabraňuje útokům hrubou silou tím, že vám umožňuje omezit počet pokusů o přihlášení. Je také plně přizpůsobitelný a poskytuje volitelné protokolování a e-mailová upozornění, když dojde k uzamčení stránek.

Existují samozřejmě i jiné možnosti, ale tohle jsou jen dvě, které jsem považoval za spolehlivé.


Bez ohledu na to, jaký web provozujete, je důležité mít na paměti bezpečnost. Ale je to ještě důležitější pro ty, kteří provozují weby elektronického obchodování. Když jste zodpovědní za informace jiných lidí, je důležité, abyste udělali vše, co je v jejích silách, abyste je chránili. To by mohlo znamenat použití hotové platformy elektronického obchodování nebo možnost nechat zpracovávat všechny transakce mimo zabezpečenou službu. Nebo to může vyžadovat ruční vstup do souborů na vašem webu WordPress a přidání nějakého kódu, aby byl chráněn před nebezpečnými útočníky. A když se ujistíte, že vaše uživatelské jméno a heslo nestačí, můžete dokonce omezit pokusy o přihlášení, abyste zabránili útokům brutální síly..

Všechny tyto metody, pokud se používají ve spojení, mohou pomoci zvýšit bezpečnost vašeho webu a zajistit bezpečnější zážitek z nakupování pro vaše zákazníky. Což je vlastně celý bod, nemyslíš?

Nyní k vám. Jaké metody používáte ke zlepšení zabezpečení webů WordPress pro internetové obchody? Jaké nástroje nebo doplňky jsou pro vás nutností? Rád bych o tom všechno slyšel v komentářích!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map