Bezplatné nástroje pro skenování chyb zabezpečení na webu WordPress

Bezplatné nástroje pro skenování zranitelných míst na vašem webu WordPress

Je-li na internetu způsob, jak ublížit webům WordPress, je to chyba pro tvůrce neplechů na internetu. Jediným trikem do rukávů mohou vystřelit téměř 30% webových stránek na internetu. To je nevýhoda WordPress nejoblíbenější CMS. Jako vlastníci webových stránek musíme být proaktivní a pravidelně prověřovat / aktualizovat bezpečnostní opatření, abychom byli v bezpečí před hackery. Jedním důležitým a snadno implementovatelným krokem ve vašem kontrolním seznamu zabezpečení je skenování zranitelnosti WordPressu.


Proč byste měli skenovat WordPress kvůli chybám

 • Váš web WordPress může být úložištěm citlivých osobních údajů odeslaných uživateli. Věří vám, že zabráníte tomu, aby se tyto informace dostaly do nechtěných rukou.
 • Ostatní mohou umístit zpětné odkazy, přesměrování, reklamy nebo bannery webových stránek, které chtějí propagovat na vašem webu.
 • Uživatelé s neoprávněným přístupem na váš web mohou jíst do vaší šířky pásma, i když o tom nevíte.
 • Dokud není detekován, může se malware skrývat na vašem webu a shromažďovat informace. Může odesílat nevyžádané e-maily ostatním, kteří je v tomto procesu také infikují. To může vést k tomu, že Google a další bezpečnostní služby, jako je AVG nebo Norton, budou na vašem seznamu zakázány. Znovu o tom možná ani nevíte.
 • Pravidelné kontroly mohou včas zachytit některé bezpečnostní hrozby a zabránit tak, aby byl váš web napaden.

Způsoby skenování WordPress

Provedení základní kontroly zranitelnosti na vašem webu WordPress není ani obtížné, ani drahé. Existuje mnoho bezplatných vzdálených skenerů a bezplatných doplňků, které mohou na vašem webu zobrazovat nečestný software.

Důležitý rozdíl mezi dvěma – vzdálenými skenery a pluginy – spočívá v tom, že vzdálený skener se dívá pouze na finální vykreslenou verzi vašeho webu, jak se zobrazuje v prohlížeči. Navštěvuje vaše webové stránky poněkud stejným způsobem jako vyhledávač. Nevzhledává se na server, a proto žádný škodlivý prvek na vašem serveru zůstává nezjištěn. Naopak, když nainstalujete plugin, přistupuje k serveru v hostitelském prostředí, kde je umístěn, a provádí mnohem hlubší kontrolu.

Zdarma vzdálené nástroje pro skenování WordPress

Vzdálené skenery jsou nástroje, které mohou provádět předběžné skenování a odhalit řadu bezpečnostních nedostatků. Jsou to jakási rychlá kontrola ve vašem bezpečnostním režimu. Většina skenerů obecně funguje téměř stejným způsobem – jednoduše zadejte adresu URL svého webu na své webové stránce. Váš web, jak je vidět v prohlížeči, bude prohledán za několik okamžiků a vygenerována zpráva. Ve zprávě se může objevit mnoho zranitelných míst. Některé nástroje také navrhnou nápravná opatření, která můžete provést.

Některé vzdálené skenery jsou navrženy speciálně pro skenování webů WordPress, zatímco jiné zahrnují skenování WordPress do jejich seznamu funkcí.

Sucuri SiteCheck

Sucuri je dobře známé jméno v zabezpečení webových stránek a sestavuje pravidelné a komplexní zprávy o zranitelnosti. SiteCheck prohledá všechny webové stránky, včetně webových stránek WordPress, a odhalí známý malware, zastaralý software a chyby webových stránek. Rovněž budete znát svůj stav černé listiny se službami jako Google, AVG Antivirus, McAfee a Norton.

Sucuri SiteCheck

Skener porovná všechny vaše stránky s databází Sucuri a nahlásí jakoukoli anomálii. Zpráva také doporučuje, jak byste měli s těmito anomáliemi zacházet.

WP Sec

Pokud hledáte specifický skener WordPress, WP Sec se vejde na účet. Na své webové stránce máte na výběr – odešlete adresu URL svého webu ke skenování nebo se zaregistrujte pro svůj bezplatný / prémiový účet.

WPScans

Bezplatný účet vás opravňuje k automatickému týdennímu skenování. Pokud spravujete více webů WordPress, můžete sledovat zabezpečení všech webů z jediného dashboardu. Upozornění dostanete také e-mailem, pokud je nalezena chyba nebo pokud je instalace aplikace WordPress kvůli aktualizaci.

Základní zpráva obsahuje seznam některých bezpečnostních nedostatků a také vám řekne, jak postupovat při správném nastavení. Můžete také získat přístup k záznamu o vašich skenovacích zprávách pro budoucí použití. WPScans udržuje rozsáhlou databázi nejnovějších chyb a bezpečnostních hrozeb, což znamená, že s tímto skenerem lze detekovat běžnější hrozby.

Kontrola zabezpečení WordPress

Kontrola zabezpečení WordPress nabízí také dvě možnosti – bezplatnou základní verzi a prémiovou rozšířenou verzi. Provádí kontroly vyvoláním řady stránek prostřednictvím pravidelných webových požadavků a analyzuje odpovídající zdroj HTML. Skenování odhalí zjevné chyby zabezpečení WordPress a doporučí vylepšení konfigurace související se zabezpečením, které mohou zvýšit ochranu před budoucími útoky.

Kontrola zabezpečení WordPress

Bezplatná kontrola kontroluje verzi WordPress, reputaci hostitele, geolokaci a reputaci webu od Googlu. Kontroluje také externí odkazy, seznam pluginů a indexování adresářů na pluginech. Uvádí přítomné prvky iframe a propojený Javascript, které lze použít k doručování škodlivého kódu. Pak se můžete podívat do jakéhokoli skriptu, který se vám nezdá známý.

První průvodce webem

První skener průvodce webem funguje podobně jako ostatní skenery – zadejte adresu URL svého webu a stiskněte tlačítko Skenovat. Testuje, zda jsou zjistitelné informace o verzi WordPress, uživatelských jménech nebo neúspěšných pokusech o přihlášení.

První skener průvodce webem

Kontroluje také, zda readme.html soubor, install.php a upgrade.php soubory jsou přístupné přes HTTP a pokud je složka pro upload dostupná. Ale pro opravdu smysluplné skenování, které zahrnuje více než 40 testů, vám doporučuje instalaci Zabezpečení Ninja.

Virus Celkem

Namísto spouštění adresy URL vašeho webu pomocí více skenerů ji můžete odeslat Virus Celkem, dceřiná společnost Google. Činí agregaci výsledků skenování z více skenerů, jako je Avira, Comodo, Sucuri a Qettera..

Virus Celkem

Výhodou této metody je, že můžete snadněji detekovat falešné pozitivy ze skenerů. Když je adresa URL spuštěna pomocí více skenerů, budete vědět, zda je nějaký neškodný zdroj nesprávně klasifikován jako malware. Tento nástroj není specifický pro WordPress a skener může používat všechny druhy webů. Virus Total není komplexním nástrojem pro testování virů, ale agregátorem výsledků skenování z různých skenerů.

Soubory a adresy URL odeslané na Virus Total budou sdíleny se společnostmi zabývajícími se bezpečností za účelem jejich využití při zlepšování celkové bezpečnosti webu.

Zdarma pluginy WordPress s prověřováním zabezpečení

Jak bylo uvedeno výše, pro hlubší prohledání vašeho webu budete muset využít pluginy. Většina bezpečnostních pluginů – jako Wordfence, Sucuri nebo Využijte skener, patří funkce skenování malwaru.

Quttera

Zatímco Quttera nabízí online skenování jedním kliknutím, zabalí se také do Specifický skener WordPress, to vyžaduje, abyste stáhnout jejich plugin na váš web WordPress.

Skener Quttera WordPress

Plugin prohledává váš web na podezřelé skripty, škodlivá média a skryté hrozby a informuje vás, zda jste na nějaké černé listině. Vzdálené servery Quttera skenují data. Po dokončení skenování obdržíte podrobnou zprávu o vyšetřování, která doporučí nápravná opatření. Tyto zprávy jsou klasifikovány jako Čisté, Potenciálně podezřelé, Podezřelé a Škodlivé a jsou přístupné veřejnosti k nahlédnutí.

Wordfence

Wordfence je komplexní bezpečnostní plugin, který prohledá na vašem webu cokoli související s WordPress, včetně zdrojových kódů a obrazových souborů. Pokud tuto možnost povolíte, prohledají se také soubory, které nesouvisí s WordPress. Jejich zdroj ochrany před hrozbami je neustále aktualizován a tento kanál používá skener k identifikaci podezřelého softwaru.

Wordfence

Prohledávání hledá 44 000+ známého malwaru a zadních dveří a také phishingové adresy URL ve všech vašich komentářích, příspěvcích a souborech. Nejen to, že prohledává základní soubory, motivy a pluginy a porovnává je se soubory v úložišti WordPress..


Tyto bezplatné online skenery a pluginy provádějí základní práci při odhalování malwaru a zranitelných míst. Pro důkladnější analýzu a doporučení na místě ke snížení zranitelnosti je třeba se podívat do jejich prémiových plánů. Tyto plány spojují služby, jako je monitorování, čištění a praktická podpora, když čelí hrozbám.

A jak jsem se zmínil na začátku, skenování vašeho webu je pouze prvním krokem v zabezpečení WordPress. Tipy, jak zabezpečit web WordPress, naleznete v tipech, které může John nabídnout.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map