WPExplorer Průvodce bezplatnou tematickou dokumentací a používáním

Následující příspěvek popisuje kroky pro nastavení a používání jednoho z našich bezplatných témat WordPress. Tento příspěvek projde určitými funkcemi, které nemusí být dostupné pro všechna témata, proto si prosím pozorně přečtěte. Pokud narazíte na nějaké problémy, neváhejte odeslat zprávu o chybě na Githubu.


Důležité upozornění pro začátečníky: Následující průvodce předpokládá, že víte, jak používat nativní funkce WordPress. Pokud jste novým uživatelem WordPress, možná byste si měli prohlédnout naše videoprůvodce WordPress, které vysvětlují mnoho základních funkcí WordPress.

Instalace motivu

Instalace je velmi přímá. Přejděte na Vzhled-> Motivy a klikněte na „Přidat nový“ a vyberte dříve stažený soubor ZIP. Tomu by se mělo říkat něco jako wpex-elegant.zip, kde „elegantní“ je název tématu.

install-theme

Nastavení domovské stránky

Níže jsou uvedeny kroky pro nastavení domovské stránky. Následující možnosti budou záviset na tom, zda vaše téma podporuje různé funkce nebo ne. Pokud například používáte téma blogů, stačí se podívat na krok 1, ale pokud používáte obchodní téma, jako je Elegantní téma WordPress, pak si budete chtít vyzkoušet všechny kroky kromě prvního které se vztahují k vašemu tématu, pozorně si přečtěte!

1. Téma blogu

Pokud používáte téma blogů, nemusíte nic dělat, na domovské stránce by se měly ve výchozím nastavení zobrazovat nejnovější příspěvky.

2. Podnikání / portfolio / jiné téma

Pokud motiv, který používáte, není standardním motivem pro blogování, pak stačí nastavit novou stránku a vybrat šablonu domovské stránky. Poté přejděte na Nastavení-> Čtení a nastavte tuto stránku jako možnost „Přední strana“.

Šablona domovské stránky

Nastavení čtení WordPress

3. Posuvník

Pokud motiv, který používáte, zahrnuje podporu posuvníku na domovské stránce (budete to vědět, protože jej můžete vidět na ukázce), nebudete muset instalovat žádné doplňky třetích stran ani dělat jeho komplikace. Téma zahrnuje vlastní typ příspěvku s názvem „Prezentace“ a přidáte je stejně jako standardní příspěvky a každý příspěvek bude snímek v posuvníku.

Důležité: Pokud jste snímky přidali správně a nevidíte je na domovské stránce, znamená to obvykle 1 ze 2 věcí. První, jste nenastavili domovskou stránku správně, jak je uvedeno výše. Za druhé, na vašem webu je konflikt javascript, zkuste deaktivovat všechny aktivní doplňky, abyste se ujistili, že problém nezpůsobuje žádný.

Posuvník domovské stránky

Posuvník na domovské stránce

4. Hlavní funkce

Mezi naše bezplatná témata patří vlastní typ příspěvku s názvem „Domácí funkce“. Tento vlastní typ příspěvku byl přidán, aby vám usnadnil přidávání „funkcí“ na vaši domovskou stránku. Příklad můžete vidět na ukázce Elegant WordPress Theme. Hlavní funkce jsou ikony a text pod posuvníkem, viz obrázek níže:

Domovská stránka Funkce WordPress

Přidání funkcí domovské stránky je velmi jednoduché.

Nastavení stránky blogu

Pokud používáte obchodní téma, kde můžete mít blog na samostatné stránce (nikoli na domovské stránce), je nastavení velmi snadné! Jednoduše vytvořte novou stránku (pojmenujte ji, co chcete), pak přejděte na Nastavení-> Čtení a definujte tuto stránku jako možnost „Stránka příspěvků“.

Stránka blogu

Nastavení portfolia

Pokud motiv, který používáte, zahrnuje vlastní typ příspěvku portfolia, postupujte podle níže uvedených kroků pro přidání položek portfolia a vytvoření stránky portfolia..

Přidávání položek

Přidávání položek je velmi snadné. Příspěvky z portfolia fungují v podstatě jako standardní příspěvky. Vytvořte svůj příspěvek, přidejte svůj obsah, nastavte svůj doporučený obrázek… atd. Jakmile publikujete položku, zobrazí se na vaší domovské stránce, stránce portfolia a archivu portfolia.

Hlavní obrázek: Nezapomeňte nastavit svůj doporučený obrázek! Některá témata na něm závisí a pokud není nastaven doporučený obrázek, nemusí se nic zobrazovat.

Portfolio WordPress

Vytvoření stránky vašeho portfolia

Nastavení stránky Portfolio je velmi snadné. Musíte pouze vytvořit novou stránku a vybrat šablonu „Portfolio“.

Šablona portfolia

Změna pořadí příspěvků

Často se mě ptám, jak si objednat příspěvky ve WordPressu. Ve výchozím nastavení se při publikování nového příspěvku (ať už jde o standardní, portfolio nebo hlavní příspěvek), zobrazí se na vašem webu v pořadí, v jakém byl publikován. Pokud chcete změnit výchozí pořadí, podívejte se na následující příspěvek pro změnu pořadí příspěvků ve WordPressu.

Importování ukázkových dat (pouze verze Premium)

Některá témata lze zakoupit za prémiovou cenu na Creative Market (na stránce s tématem by se objevilo oznámení, že v detailech motivu je dostupná prémiová verze) a tato témata zahrnují vzorový datový soubor XML, který můžete použít k importu živé demo jako vzorek, který začíná.

Chcete-li importovat ukázková data, přejděte do Nástroje-> Importovat kliknutím na „WordPress“ a postupujte podle pokynů!

Import WordPress

Změna barev motivu (pouze ve verzi Premium)

Pokud jste si zakoupili prémiovou verzi tohoto motivu, budete mít přístup k nastavení barev, abyste mohli snadno změnit vzhled motivu. Jednoduše přejděte na Vzhled-> Přizpůsobte a vyhledejte kartu „Styling“ v přizpůsobiteli motivu. Zde můžete pomocí výběru barev změnit svůj design. Yay!

WordPress Theme Customizer

Hlášení chyb a podpora

Udržování aktuálních témat a chyb bez chyb je pro nás velmi důležité. Pro naše bezplatná témata jsme vytvořili úložiště Github, kde můžete nahlásit problém. Když dostaneme zprávy, pokud ve skutečnosti dojde k chybě (nikoli chyba uživatele), odpovíme na aktualizovaný motiv.

Důležité: Náš systém hlášení chyb není pro hledání podpory (otázky využití motivu nebo pomoc s úpravami). Všechna naše bezplatná témata používají pouze nativní funkce WordPress, a proto byste měli být schopni je používat, aniž byste potřebovali další vedení. Pokud máte chybu, je to jiný příběh a chceme to vědět, abychom to mohli opravit!

Podpora je poskytována „prémiovým“ uživatelům. Pokud je k dispozici prémiová verze k prodeji, můžete si zakoupit další pomoc, pokud si nejste jisti, jak téma použít, nebo pokud máte chybu, která vyžaduje okamžitou pozornost. Podpora však nezahrnuje bezplatné služby přizpůsobení.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map